Informacje dla kandydatek

Dla kogo jest gromada?

Dla wszystkich dziewczynek w wieku 9-12 lat. Na zbiórkach rozwijamy się w różnych sferach: zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, teatralne, gry terenowe, piosenki, a także spotkania ze Słowem Bożym.

Jak dołączyć?

Wystarczy przyjść na zbiórkę, najlepiej z rodzicem. Zbiórki odbywają się zazwyczaj w soboty. Najlepiej skontaktować się z nami za pomocą telefonu. (510 580 635 - Akela - dh.  Dominika Odrzywolska, 518 576 413 - Ikki - dh. Natalia Osiejuk)

Jak zostać wilczkiem? Jakie koszta są z tym związane?

Jeśli dziewczynka zdecyduje się, że chce zostać w gromadzie należy wypełnić deklarację (pobierz i wtedy oficjalnie zostaje członkiem Stowarzyszenia. Każdy członek jest zobowiązany do wpłacania składki (co to jest składka i jak ją wpłacać).

Aby zostać wilczkiem w gromadzie i dostać chustę szczepu, należy zakupić mundur (przez internet  http://azymut360.pl  (zakładka Skauci Europy>Umundurowanie Wilczka) lub stacjonarnie w Lublinie, ul. Podwale 3 )
Podaję też szczegółowe linki stron z elementami umundurowania:
Naszywki naszywamy na koszulę według wzoru  i w tym samym miejscu na sweter.


Warto też zakupić zeszyt na Kronikę Wilczka (ok. 32-60 kartkowy) - jest to taki zeszyt, w którym Wilczki zapisują to, czego nauczyły się na zbiórce, wklejają pamiątki i zdobywają kolejne stopnie.

Książeczka Mowgli'ego - książeczka wilczkalink do sklepu  niezbędnik każdego Wilczka. Materiały do zdobywania Obietnicy, gwiazdek i sprawności. 

Jak wygląda przyjęcie do gromady?

Jeśli kandydat ma już mundur następuje przyjęcie do gromady. Na tę chwilę przygotowany jest dialog między Akelą a Delikatną Łapką(osoba, która dołącza do gromady). 
Obrzęd przyjęcia do gromady:
Akela: Czego pragniesz?
Kandydatka: Wstąpić do gromady wilczków.
Akela: Dlaczego?
Kandydatka: By zostać Wilczkiem i móc stawać się lepszym człowiekiem na podobieństwo naszego Ojca w niebie.
Akela: Dzisiaj otrzymujesz miano "Delikatnej Łapki". Pytam Cię, czy chcesz pracować ze wszystkich sił, by przygotować się do Obietnicy Wilczka?
Kandydatka: Tak.
Akela: Przymij tę chustę jako znak przynależności do naszej gromady. Od tej chwili jesteś jednym z nas. Chroń dobre imię naszej gromady.

Więcej o rozwoju Wilczka i stopniach tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza