wtorek, 2 kwietnia 2013

zbiórka 06.04

Bardzo serdecznie zapraszamy na zbiórkę wszystkie wilczki!
Szczególnie te które już dawno u nas byly: Oliwkę, Kasię, Karolinę, Julki - jesli któreś z was zrezygnowały proszę o wiadomość @ lub sms-wą :))

Zaczynamy o godz. 9:30
Przychodzimy w pełnym umundurowaniu: mundurek, chusta, beret na głowie, granatowe lub czarne rajstopy, granatowe podkolanówki, spódnica czarna lub spódnico-spodnie, nowe wilczki przychodzą na galowo - ważne jest abyście były dobrze umundurowane będziemy robić zdjęcia na zbiórce.

Zabieramy ze sobą:
kronikę, śpiewnik, książeczkę Mowgliego
2 śniadanie (kanapka!) + coś do picia
watę,
klej magic lub coś mocnego,
pocorn 1x na szóstkę
butelka po kubusiu, czysta  lub ozdobiona wstążeczką
przynosimy ulubioną bajkę, stare ubrania - będziecie mieć zadania w szóstkach, ale wszystkiego dowiecie się na zbiórce
czysty zeszyt w kratkę 16 kart.

dodatkowo każdy wilczek przygotowuje zadanie:
(opisuje krótko postać; imie, nazwisko, date ur. date śmierci, wiek, rodzinę z jakiej postać pochodziła, dlaczego został/a św., ciekawostki + chętni moga narysowac lub wydrukować postac zeby pokazac gromadzie _ w kronice/!)

Wiktoria Ł. - św.Franciszek z Asyżu
Dominika O.- św. Benedykt (męczennik)
Kasia Dż. - św. Faustyna
Marysia J.- św.Grzegorz
Julka H.- bł. Jan Paweł II
Julka M. - św.Bernadetta Sobirous
Julka R.-  św. Maksymilian Maria Kolbe
Julka B.- św.Stanisław Kostka
Karolina O. - św.Kazimierz
Oliwka J.- św. Maria Magdalena
Julka P.- św.Agata

O nieobecności informujemy dzień przed zbiórka telefonicznie,

List dla rodziców wilczków 2 Gromady Chełmskiej


Przygotowałyśmy dla Państwa kilka informacji które były poruszone na ostatnim spotkaniu dnia 09.03.2013. Niniejszą kartkę przekazujemy Państwa córce, prosimy o zapoznanie się z nią, złożeniu podpisu. Chciałybyśmy zwrócić uwagę także na to, że aby wychowanie i działanie 2 Gromady Chełmskiej miało sens i przynosiło rezultaty potrzebna nam jest Państwa pomoc i zaangażowanie, chociażby udział w zebraniach rodziców. Pomoże nam to jako kadrze w świadomości, że mamy Państwa poparcie w naszej działalności.

Akela, Bagheera, Kaa

Informację które poruszane zostały na ostatnim zebraniu:


1) Wyjazd majowy na Wielkie Łowy 2013
Wielkie Łowy to cykliczne spotkanie żółtej gałęzi (gromad wilczków) które odbywa się co dwa lata. Zloty takie gromadzą w jednym miejscu od kilku do kilkunastu gromad z całej Polski.

Miejsce: Łódź (lub okolice)

Termin: 1- 4 maj 2013

Koszt: związany z dojazdem (dwie strony), noclegiem, jedzeniem
(koszt przewidywany ok.200-250zł.)
      Nocleg: W szkole, na podłodze

Więcej informacji powinnyśmy dowiedzieć się po świętach. W wyjeździe tym może uczestniczyć tylko 200 osób, mając na uwadze że wilczków w Polsce jest ponad 600 osób, o wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń. Deklarację uczestnictwa należy dostarczyć do kadry do dnia 10.04. (ostateczny termin!) Jeśli zgłosi się mniej niż 6 wilczków do wyjazdu nie dojdzie.


2) Kiermasz ciast

Organizujemy kiermasze ciast przy różnych parafiach. Na każdy kiermasz potrzebne jest nam ok.4-5 ciast. Każdy rodzic wpisuje się na jeden lub więcej z niżej podanych terminów, deklarując tym zatem upieczenie i dostarczenie ciasta w całości na wybrany przez siebie termin.
14.04.2013 ..............................(Nazwisko)
21.04.2013-......................................(Nazwisko)
28.04.2013-.................................. (Nazwisko)
Każdy rodzic deklaruje jeden termin na który moze upiec ciasto WILCZKI PRZYNOSZĄ W KRONICE INFORMACJĘ Z TERMINEM I PODPISEM NA KIEDY CIASTO RODZIC DOSTARCZY


3) SKŁADKI CZŁONKOWSKIE

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego to organizacja pożytku publicznego, nie dofinansowywana przez Państwo Polskie, a utrzymująca się ze składek członkowskich. Dlatego uczestnictwo w Gromadzie wiąże się z wpłaceniem składki. W tym roku to 78 zł za osobę za rok. Niestety nie ma nic za darmo. Wpłacenie składki umożliwi otrzymanie Gniazda przez każdego wilczka 4 razy w roku. Ponadto w ramach składki uczestnicy są ubezpieczeni w czasie zajęć. Dlatego prosimy o uregulowanie płatności do 28 czerwca 2013r., wpłata może być w ratach. By dalej funkcjonować w ramach Stowarzyszenia i wychowywać dzieci zgodnie z metodą skautową, składki są konieczne. W zamian wilczki otrzymują wielką zabawę i dobrze spędzony czas, który doskonale kształtuje charakter.

Proszę o wsparcie Stowarzyszenia za pomocą 1% podatku. Sposób przekazywania 1% podatku jest bardzo prosty. W rocznym zeznaniu podatkowym wystarczy podać nazwę organizacji (Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego 2 Gromada Chełmska Dziewcząt) oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (0000089011).
- KONTAKT W SPRAWIE SKŁADEK ZE SZCZEPOWĄ P. ZOFIĄ ODRZYWOLSKĄ
zofia.odrzywolska@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz